گاز هلیوم

 

گزارش شرکت بلو استار از میزان غلظت بالایِ گاز هلیوم در کولورادو

شرکت بلو استار هلیوم، به تازگی غلظتِ ۲٫۱۴ درصدی گاز هلیوم را از چاه JXSN#3 خود، واقع در شهر لاس آنیماس، ایالت کولورادو گزارش کرده است.

در روز سه­ شنبه (هفتم ژوئن)، شرکت اکتشاف گاز هلیوم، یافته­ های خود را در به ­روزرسانی پیشرفتِ کار تایید کرد  و خاطر نشان کرد که نرخ جریان با داده ­های گزارش ­شده از تاریخچۀ مدل میدان Dome  مطابقت دارد.

خبرهای موفقیت شرکت بلو استار در حالی منتشر می­شود که قیمت گاز هلیوم به بالاترین میزان تاریخی خود رسیده است.

ترنت اسپرای،  مدیرعامل این شرکت می‌گوید، « خرسندیم که غلظت­های بالایِ گاز هلیوم را در چاه JXSN#3 تایید کنیم و از کشف غلظت­های بالای هلیوم در هر سه چاه حفر شده خبر دهیم؛ بدین ترتیب  ما برنامۀ اکتشافیِ اولیه چاه آب را با موفقیت فوق­ العاده در چشم ­انداز ناحیه گالاکتیکا/پگاسوس تکمیل می‌کنیم.»

«ستون گاز، چاه JXSN#3، فراتر از مرز منابع احتمالی Galactica P50 واقع شده ­است، و میزان آن بیش­تر از حد انتظار است. چاه JXSN#3، حدوداً در ۶٫۴ مایلیِ جنوبِ­ شرقیِ چاه Denton B#1 واقع­ شده ­است،

بررسی این دو چاه نشان داد که سازندِ لیون(Lyon)، ذخیرۀ قابل­توجهی از گاز هلیوم در بخش عظیمی از ساختار گالاکتیکا دارد که شرکت بلو استار در آن ناحیه پوشش غالب و گسترده ­ای دارد.

علاوه بر موارد فوق، شرکت بلو استار هلیوم همچنین خاطر نشان کرده­ است که «چهار برنامۀ حفاری چاه هلیوم در انتظار تایید COGCC  است تا پیگیریِ فوری انجام اکتشافات در منطقۀ گالاکتیکا/پگاسوس انجام شود و ۲۹ چاه هلیوم دیگر نیز هم­ اکنون در مراحل مختلف صدور مجوز هستند.

مهندسان مشاور SIGIT هم ­اکنون در حال آماده­سازی یک طرح توسعه برای زمین­ های شهر لاس آمیناسِ شرکت بلو استار هستند که شامل مطالعات مهندسی و طراحی­ پیشرفته بر روی تجیهزات پردازش و پالایش در وویجر و گالاکتیکا/پگاسوس است.

اسپرای افزود ، « در حال حاضر قیمت گاز هلیوم در بالاترین میزان تاریخی خود قرار دارد و گزارش برخی تحلیل­ گران حاکی از این است که قیمت هلیوم تا ۶۰۰ دلار به ازای هزار فوت مکعب (mcf) نیز افزایش خواهد یافت و به تبع آن قیمت فروش زمین­های دارای هلیوم در محدوده­ ای بین ۲۰۰ تا ۳,۰۰۰ دلار به ازای هزار فوت مکعب خواهد رسید. طبیعتاً، ما تمایل داریم گاز هلیوم را هر چه سریع­تر در این بازار به فروش برسانیم.»

 

منبع: gasworld.com

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *