گاز سرمایشی

شرکت  Bacharach و اضافه‌کردن گاز سرمایشی جدید برای خط تولید

Bacharah، سازنده‌ی گازهای سرمایشی و شناساگر نشت گاز، دو گزینه‌ی جدید گاز سرمایشی به محصولات خود اضافه کرده است R514A و R452B برای شناساگر گاز‌سرمایشی مادون قرمز MGS-250  .

تکنولوژی سنسور مادون قرمز بدون پراکندگی

این تکنولوژی سنسور مادون قرمز بدون پراکندگی، مزایای کاربری فوق‌العاده‌ای را به هنگام شناسایی هرکدام از این گازها ارائه می‌کند. مزیت اصلی این تکنولوژی حذف تداخل متقابل از دیگر گازها و حذف تداخل متقابل از تغییرات دمایی و رطوبتی است. دیگر مزایای این تکنولوژی شامل یک سنسور اضافه‌شده‌ی ۵۷ساله و کاهش تعمیرات است.

پروتکل‌های Modbus RTU، آنالوگ و خروجی‌های رله، به ادغام راحت با سیستم مدیریت ساختمان و کنترل‌های سیستم اتوماسیون صنعتی برای سیستم‌های سرد‌کنی منجر می‌شوند که با R514A یا R452B کار می‌کنند.

Bacharach درحال پشتیبانی از صنایع سرد‌کن و خنک‌کننده است و این کار را با گسترش‌دادن کتابخانه‌ی گازهای سرد‌کننده‌ای انجام می‌دهد که می‌توان آن‌ها را شناسایی و بررسی کرد. این کار در حالی صورت می‌گیرد که صنعت سرد‌کننده به‌دنبال استفاده از سرد‌کننده‌هایی کم‌ضرر برای محیط است.

R514A

R514A یک سردکننده با GWP بسیار پایین زیر ۲ است و به‌عنوان جایگزین برای R123 در دستگاه‌های چیلر سانتریفیوژی است. این دستگاه مخلوطی از (HFO 1336mzz)Z(74.7%) با ترانس ۱، ۲ دیکلورتین (۲۵٫۳درصد) است؛ گازی که قبلاً در سرد‌کننده استفاده نمی‌شد.

ASHARE 34 مدل R514A را به‌عنوان یک سرد‌کننده‌ی B1 می‌شناسد که به معنی آن است این مدل، اشتعال‌پذیر نیست. اما همین مدل در دسته محصولات با درجه‌ی سمی‌بودن بالا دسته‌بندی شده است؛ زیرا در آن ۳۲۳ppm OEL مصرف می‌شود. این دسته‌بندی B1 اهمیت نظاره‌گر بودن سردکننده در این دستگاه را نشان می‌دهد. حفظ دقت زیاد و فعال‌سازی شناساگر مؤثر و دقیق از نشت‌های سردکننده‌ای که می‌تواند مضر باشد و همچنین کاهش بهره‌وری سیستم سردکننده از دیگر موارد آن هستند.

R452B

R425B به‌عنوان یک جایگزین با GWP کمتر طراحی شده است که برای R410A در دستگاه‌های تهویه‌ی هوا کاربرد دارد. GWP این دستگاه ۶۷۶ است که تقریباً ۶۵درصد کمتر از R410A است. این محصول، ترکیبی از HFP/HFC از (R32(67%)، R1234yf(26% و (R125(7% است.

ASHARE 34 مدل R425B را به‌عنوان یک سردکننده‌ی A2L دسته‌بندی می‌کند که به‌معنی آن است که این دستگاه غیرسمی است؛ اما کمی اشتعال‌پذیر است.

نظاره‌گری موثق و دقیق از سردکننده‌های دسته‌بندی A2L فاکتور مهمی در همکاری با سردکننده‌ها و همیاری استفاده‌ی ایمن سردکننده‌هاست.

ترجمه : دایان گاز

دایان گاز تامین کننده انواع گاز سرمایشی

4 دیدگاه در گاز سرمایشی نسل جدید و کاربرد آن در صنایع سرمایشی
 1. سلام
  آیا تولید گاز های نسل اول و قدیمی مثل R22, R11 ممنوع شده است؟
  برای جایگزینی این گاز ها چگونه میتوانید شرکت مارا راهنمایی کنید؟

  • سلام و روز خوش
   بله
   گازهای سرمایشی نسل اول برای محیط زیست بسیار آسیب زا بوده به همین جهت مصرف ها توصیه نمی شود. برای هر یک از این گازهای نسل اول گازهای جایگزینی وجود دارد. به صورت موردی هر گازی که نیاز دارید را اعلام نمایید تا گاز جایگزین به شما پیشنهاد گردد.

 2. گاز r22 چه جایگزینی دارد درود

  • سلام وقت بخیر مبرد R407C از مبردهای خانواده زئوتروپیک بوده و ترکیبی است از مبرد R32، R125 و R134a. خواص ترمودینامیکی این مبرد بسیار به R22 نزدیک بوده و یکی از بهترین جایگزین‌های آن به حساب می‌آیند


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *