هیدروژن آبی

 

وست وود (Westwood) می‌گوید: “هیدروژن آبی “ (هیدروژن کم کربن که  CO2تولید نمی کند) ‘کلیدی’ است برای هدایت توسعه انرژی پاک.

یک تحلیل جدید توسط کمپانی مشاوره تخصصی و تحقیقات بازار انرژی یعنی Westwood Global Energy Group  (گروه انرژی جهانی وست وود) معلوم کرده است؛ که هیدروژن آبی یک «کاتالیزور کلیدی» در توسعه هیدروژن و خوشه‌های جذب و ذخیره و کربن ( CCS ) خواهد بود.

با احتساب ۱۳ گیگاوات از کل ظرفیت هیدروژن اعلام شده در بریتانیا، هیدروژن آبی می تواند به پیشرفت زیرساخت های هیدروژن سبز کمک کند. علیرغم اینکه تعداد پروژه های هیدروژن سبز نسبت به آبی چهار برابر است.

به گفته وست وود، خط لوله فعلی با ظرفیت اعلام شده برای پروژه های بریتانیا، در صورتی که همگی به تاریخ راه اندازی و شروع برنامه ریزی شده خود برسند، از اهداف ۲۰۳۰ فراتر خواهد رفت.

دیوید لیندن  “رئیس بخش انتقال انرژی وست‌وود” اظهار داشت: این نرخ تغییر نشان‌دهنده چیزی است که ما می‌توانیم باعنوان ‘انتقال انرژی در حال شتاب و افزایش یافتن’ انتظار داشته باشیم.

وی افزود که این کمپانی با افزایش تعداد ذینفعان (سهامداران) انرژی که سبدهای خود را متنوع می چینند، به طور همزمان حرکت می کند.

 

با انجام این کار ما می‌توانیم از مشتریان خود برای تمرکز بر مواردی که مهم است و درک بهتر رشد منابع انرژی در حال ظهور، به اندازه ی همگرایی در حال توسعه نفت و گاز موجود و انرژی‌های جدید برای تصمیم‌گیری بهتر حمایت کنیم.

داده‌های این تحلیل ها از راه‌حل اطلاعاتی و خردمندانه وست‌وود (Atlas New Energies) استفاده کرده اند که امروز راه‌اندازی می شود.

این ابزار با ارائه داده های Westwood در منطقه شمال غربی اروپا به کاربران، مشتریان را قادر می سازد تا به پایگاه داده بیش از ۲۵۰ پروژه انرژی جدید در بریتانیا و نروژ دسترسی داشته باشند.

اما کروکشانک (Emma Cruickshank) رئیس بخش تحقیقاتی وست وود در شمال غربی اروپا توضیح داد: این راه حل جدید یک گام طبیعی بعدی برای راه حل فعلی Atlas ما است و به شدت توسط تقاضای مشتری و تمایلات دورنمای انرژی هدایت می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *