حفاری چاه هلیوم در ساسکاچوان توسط Helium Evolution و شریکش

حفاری چاه هلیوم در ساسکاچوان توسط Helium Evolution

شرکت Helium Evolutionاز ایجاد حفاری در چاه مشترک شماره ۲ در ساسکاچوان خبر داد.

شریک مزرعه Helium Evolution یعنی شرکت North American Helium، چاه مشترکی را که قبلاً اعلام شده بود در مختصات ۹-۱۸-۳-۸W3 ساسکاچوان کانادا قرار دارد، حفر کرد.

چاه مشترک شماره ۲ تقریباً در شش کیلومتری شمال اکتشافات هلیومی کمپانی Helium Evolution در مختصات  ۲-۳۱-۲-۸W3 چاه مشترک شماره ۱ قرار دارد.

Helium Evolution در حفاری چاه مشترک شماره ۲ با بهره کاری ۲۰ درصدی (به نفع خودش) شرکت خواهد کرد.

در نوامبر سال ۲۰۲۳، Helium Evolution اولین کشف مشترک هلیوم خود را با North American Helium، پس از منطقه Deadwood و آزمایش اولیه چاه مشترک شماره ۱ تأیید کرد.

به گفته ی این کمپانی کانادایی اکتشافاتی هلیوم، چاه مشترک شماره ۱ دارای غلظت هلیوم ۰٫۹۵ درصدی، بیش از سه برابر سطح ۰٫۳ درصدی که از نظر تجاری دوام پذیر تلقی می شود، و ۹۶ درصد نیتروژن، با تعادلی متشکل از درصد کسری از گازهای جزئی بود.

ترکیب گاز با استخر تولید هلیوم North American Helium در ۱۵ کیلومتری شمال مطابقت دارد. این مهم از نقطه نظرات Helium Evolution حمایت می کند که: این منطقه پتانسیل معناداری برای توسعه تجاری هلیوم ارائه می دهد.

Helium Evolution اظهار داشت که نتایج چاه مشترک شماره ۱ بسیار دلگرم کننده بوده است زیرا پتانسیل رشد Deadwood را به عنوان منبع مهم این گاز در منطقه تأیید می کند.

این کمپانی هم اکنون در حال مذاکره با اپراتور ” North American Helium ” برای گام های بعدی در چاه مشترک شماره ۱، و همچنین برنامه های اکتشافاتی و توسعه پیش رو در این منطقه است.

ترجمه: مهدی محمدی می آبادی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *