هلیوم

هلیوم

موسسه آمریکایی مدیریت زمین (BLM), حراج هلیوم خام سال مالی ۲۰۱۸ خود را درAmarillo, Texas  روز گذشته برگزار کرد که چهارمین حراج انجام شده برای هلیم خام توسط BLM  پس از تصویب قانون Helium Stewardship در سال ۲۰۱۳ بود.

حراج سال مالی ۲۰۱۸, حراج هلیم خام ما قبل آخر توسط BLM به عنوان حق فدرال هلیم خاک به سطح مینیمم ۳ میلیارد فوت مکعب اجبار شده توسط قانون بعد از حراج سال مالی ۲۰۱۹ و Conservation Helium Sale خواهد رسید که در آن زمان, هیچ فروش بیشتری از هلیم خام برای صنعت خصوصی مجاز نخواهد بود.

BLM, مجموع ۵۰۰ میلیون فوت مکعب هلیم خام را در ۳۰ واحد منفرد به حراج گذاشت. ۱۳ واحد از ۲۵ میلیون فوت مکعب  هر کدام، ۹ واحد از ۱۵ واحد میلیون فوت مکعب  در هر یک و ۸ عدد از ۵ میلیون فوت مکعب  در هر کدام.

نتیجه کلی مزایده این بود که ۵۰۰ میلیون فوت مکعب  هلیوم خام برای درآمدهای کل BLM  به اندازه ۵۹٫۶۵۵٫۰۰۰ دلار، یا قیمت میانگین ۱۱۹٫۳۱ دلار / هزار فوت مکعب  فروخته شد. قیمت متوسط ​​نشان دهنده افزایش ۱۲٫۲۱ دلار در هر اونس / هزار فوت مکعب  یا ۱۱٫۴ درصدی از قیمت میانگین ۱۰۷٫۱۰ دلار/ هزار فوت مکعب  می باشد که از حراج سال مالی ۲۰۱۷ حاصل شد.

در مجموع ۶ شرکت به طور موفقیت آمیز هلیوم خام را در حراج به دست آوردندکه Air Products با خرید ۳۸۵ میلیون فوت مکعب , در حراج غالب بود. ۵ مناقصه کننده موفق, در مجموع ۱۱۵ میلیون فوت مکعب   را در بین خود به اشتراک گذاشتند و هیچ کس بیش از ۳۰ میلیون فوت مکعب  نخرید. جدول زیر نتایج حراج را خلاصه می کند.

خلاصه حراج هلیم خام BLM

 

شرکت

تعداد خریداری شده

میانگین قیمت

مجموع $

Air Products۳۸۵$۱۱۸٫۹۴$۴۵,۷۹۰,۰۰۰
Uniper۳۰$۱۲۳٫۰۰$۳,۶۹۰,۰۰۰
Praxair۲۵$۱۲۲٫۸۰$۳,۰۷۰,۰۰۰
Linde۲۵$۱۱۲٫۰۰$۲,۸۰۰,۰۰۰
MATHESON۲۰$۱۲۴٫۵۰$۲,۴۹۰,۰۰۰
Weil۱۵$۱۲۱٫۰۰$۱,۸۱۵,۰۰۰
مجموع۵۰۰$۱۱۹٫۳۱$۵۹,۶۵۵,۰۰۰

 

همچنین ۴۰۰ میلیون فوت مکعب  هلیوم خام اضافی برای فروش به عنوان بخشی از Conservation Helium Sale آن به BLM پیشنهاد شد که حجم کلی فروش هلیوم خام تا ظرفیت کل ۹۰۰ میلیون فوت مکعب  رساند.  BLM تنها حدود ۴۰۰ میلیون فوت مکعب هلیوم خام را برای حراج و فروش در فرآیند فروش سال مالی ۲۰۱۹ در اختیار خواهد داشت. به همین دلیل، حراج و فروش سال مالی ۲۰۱۸  به عنوان آخرین فرصت خوب برای پالایشگران هلیوم و دیگر بازاریابان هلیوم برای جمع آوری موجودی برای مصرف در سال های آینده در نظر گرفته می شود. این محتمل ترین توضیح برای سالم بودن رشد سالانه ۱۱٫۴٪ در قیمت حراج است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *