Helium Evolution از ایجاد حفاری در چاه مشترک شماره ۲ در ساسکاچوان خبر داد.

شریک مزرعه Helium Evolution یعنی North American Helium، چاه مشترکی را که قبلا اعلام شده بود در مختصات ۹-۱۸-۳-۸W3 ساسکاچوان کانادا قرار دارد حفر کرد.

چاه مشترک شماره ۲ تقریباً در شش کیلومتری شمال اکتشافات هلیومی کمپانی Helium Evolution در مختصات  ۲-۳۱-۲-۸W3 چاه مشترک شماره ۱ قرار دارد.

Helium Evolution در حفاری چاه مشترک شماره ۲ با بهره کاری ۲۰ درصدی(به نفع خودش) شرکت خواهد کرد.

 

 

ایجاد حفاری در چاه مشترک شماره 2 در ساسکاچوان

 

 

در نوامبر سال ۲۰۲۳، Helium Evolution اولین کشف مشترک هلیوم خود را با North American Helium ، پس از منطقه Deadwood و آزمایش اولیه چاه مشترک شماره ۱ تایید کرد.

به گفته ی این کمپانی کانادایی اکتشافاتی هلیوم ، چاه مشترک شماره ۱ دارای غلظت هلیوم ۰٫۹۵ درصدی، بیش از سه برابر سطح ۰٫۳ درصدی که از نظر تجاری دوام پذیر تلقی می شود، و ۹۶ درصد نیتروژن، با تعادلی متشکل از درصد کسری از گازهای جزئی بود.

ترکیب گاز با استخر تولید هلیوم North American Helium در ۱۵ کیلومتری شمال مطابقت دارد. این مهم از نقطه نظرات Helium Evolution حمایت می کند که: این منطقه پتانسیل معناداری برای توسعه تجاری هلیوم ارائه می دهد.

Helium Evolution اظهار داشت که نتایج چاه مشترک شماره ۱ بسیار دلگرم کننده بوده است زیرا پتانسیل رشد Deadwood را به عنوان منبع مهم هلیوم در منطقه تایید می کند.

این کمپانی هم اکنون در حال مذاکره با اپراتور ” “North American Helium برای گام های بعدی در چاه مشترک شماره ۱،  و همچنین برنامه های اکتشافاتی و توسعه پیش رو در این منطقه است.

 

 

 

منبع مقاله: gasworld

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *