Air liquide

air liquide

شرکت Air Liquide و ایجاد بزرگ‌ترین واحد تولیدی گاز اکسیژن دنیا در جنوب آفریقا

شرکت Air Liquide اخیراً بزرگ‌ترین واحد تولیدی گاز اکسیژن جهان را برای انرژی یکپارچۀ بین‌المللی و شرکت شیمیایی Sasol راه‌اندازی کرد.

شرکت Tier One نزدیک به ۲۰۰میلیون پوند برای ساخت‌و‌ساز این واحد جداسازیی هوا (ASU) هزینه کرده است که در محل Sasol Secunda قرار دارد (حدود ۱۴۰ کیلومتر در شرق ژوهانسبورگ). ظرفیت تولیدی این واحد حدود ۵۰۰۰ تن اکسیژن در روز است (چیزی حدود ۵۸۰۰ تن در روز در سطح دریا).

این شرکت که مالکیت و مدیریت آن بر عهدۀ Air Liquide است، اولین ASUای است که Sasol برای برون‌سپاری به یک متخصص تولید گاز صنعتی در این محل انتخاب کرده است.

همان‌طورکه برنامه‌ریزی شده بود، ASUی جدید در کمتر از سه سال از طراحی به اجرا تکمیل شده است. این واحد همچنین منبع جدیدی از گازهای مایع را برای تغذیۀ بازار گاز صنعتی رو به ظهور در جنوب آفریقا، به Air Liquiede واگذار کرده است. فرانسوا جاکو، عضو کمیتۀ اجرایی گروه Air Liquide که خاورمیانه و آفریقا را زیر نظر دارد، می‌گوید: «مفتخریم که نوعی همکاری استراتژیک و باثبات را که مبتنی بر اعتماد و تعهد بلندمدت است، با Sasol به انجام رسانده‌ایم. این واحد جدید برای اولین‌بار شاهد آن است که Sasol نیازهای اکسیژنش در واحد Secunda را برون‌سپاری می‌کند. این نشان‌دهندۀ رهبری ما در تکنولوژی تولید اکسیژن و همچنین تعهد ما به مشارکت در اقتصاد و توسعۀ اجتماعی جنوب آفریقاست.»

ترجمه : دایان گاز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *