گاز برودتی هانیول

مقررات جدید مربوط به گاز برودتی فریون ( F-Gas Regulation )

از ابتدای ژانویه ۲۰۱۵ یکسری مقررات جدید در رابطه با استفاده و بهره ‏برداری از گاز برودتی موسوم به گاز فریون وضع شده و تبعیت از آنها اجتناب‏ ناپذیر اعلام شده است.

لذا کل صنعت سرمایشی، برودتی و یخچال ‏سازی ملزم به رعایت این مقررات است.

در این مقررات جدید، در حجم و مقدار ماده HFC ( هیدروفلوئور کربن ) مورد استفاده در صنعت یخچال‏ سازی محدودیت اعمال گردیده است.

همانگونه که می ‏دانید از سال ۲۰۱۵ به بعد استفاده از ماده سرمایشی و برودتی HFC در اتحادیه اروپا آزاد اعلام شده است.

در این مقررات جدید یکسری محدودیت ها بر استفاده از گازهای خاص فلوئورید وضع شده و ملاک این محدودیت‏ ها، GWP ( پتانسیل گرم شدن کره زمین ) و داده ‏های مربوط به تجهیزات و خدمات درنظر گرفته شده است.

هیدروفلوئورو اولفین‏ها ( HFO ها ) یک دسته کاملاً جدید از مولکول‏ هایی هستند که شرکت هانیول ( Honeywell ) آنها را تولید و عرضه کرده است و پتانسیل GWP ( گرم کردن کره زمین ) آنها خیلی پایین است ضمن آنکه هیچ آسیبی هم متوجه لایه اوزون نخواهند کرد.

از این گذشته، این ملکول‏ های جدید در زمره HFCها رده ‏بندی نمی‏ شوند و لذا هیچ محدودیت قانونی در مورد استفاده از آنها وجود ندارد.

 • با این مقدمه، شرکت هانیول چند پیشنهاد ذیل را برای کاربران مواد سرماسایشی و برودتی مطرح می‏ نماید:
 1. از خریدن تجهیزات جدیدی که ماده سرمایشی و برودتی آنها، پتانسیل GWP بالایی دارد، جداً خودداری کنید.
 2. سعی کنید از مواد سرمایشی و برودتی با قابلیت GWP پایین استفاده کنید تا از نظر قانونی و حفظ محیط زیست به مشکل برنخورید.
 3. اگر برای شما ممکن نیست مستقیماً از مواد HFO با GWP خیلی پایین استفاده کنید، پیشنهاد می‏ شود از ترکیباتی استفاده کنید که پتانسیل GWP آنها کمتر است. مثلاً از گاز برودتی و سرمایشی Genetron Performax® LT ( R-407F ) استفاده کنید.
 4. از شما به عنوان کاربر گازها برودتی فریون تقاضا می ‏شود همواره از شرکت ‏ها و فروشگاه ‏های معتبر با سابقه طولانی اقدام به خرید گاز برودتی کنید.
 5. زمانی که به دنبال جایگزینی برای گاز برودتی دستگاه خود می‏گردید، چهار جنبه مهم را همواره به خاطر داشته باشید: تاثیرات گاز برودتی بر محیط زیست، عملکرد آن، ایمنی آن، هزینه ‏ای که برای خرید پرداخت می‏ کنید و خدمات بعد از فروش آن.
4 دیدگاه در گاز برودتی و قوانین جدید آن
 1. قیمت گاز برودتی هانیول ۱۳۴ چقدر است ؟

  • سلام قیمت ها به روز تعیین میشود برای گاز برودتی ، لطفا با دایان گاز تماس بگیرید

 2. سلام
  گرفتن قیمت از شرکت شما یک روند پیچیده ای ، تماس گرفتم گفتن درخواست کتبی بدین ، به نظر این کار فقط بروکراسی اضافیه

  • سلام روز خوش
   باتوجه به استانداردiso-9001 تمامی مدارک و اسناد می بایست مکتوب باشد


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *