گاز هلیوم

شرکت Helium One Ltd، کاوشگر گاز هلیوم خالص (He) در تانزانیا، فعالیت‌های اخیر خود را گزارش داده است. این شرکت به سهام‌دارانش، شامل Solo Oil، شرکت سرمایه‌گذاری منابع طبیعی که در حال حاضر حدود ۱۵درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد، گزارش ویژگی‌های متنوع مالی موجود برای سرمایه‌گذاری بر سر فعالیت‌های اکتشافی کنونی را ارسال کرده است. یکی از این گزینه‌ها شامل عرضه‌ای عمومی (IPO) در سازمان بورس و اوراق بهادار استرالیا (ASX) است.

در‌حالی‌که زمان‌بندی و ماهیت تأمین مالی هنوز نهایی نشده است، انتظارات کنونی این است که شرکت Helium One برای اواسط ۲۰۱۸ آماده ‌شود و سعی کند به‌سرعت این پروژه را تأمین مالی کند. این شرکت همچنین فرایندهای عملیاتی مهم کنونی را گزارش داده و فهرست‌بندی‌های خود را جامع‌تر کرده است تا با توسل به آن‌ها بتوان راحت‌تر شاخص‌های مستقیم بر گاز هلیوم را بررسی کرد؛ شاخص‌هایی همچون نقاط روشن (bright spots). زمانی که پردازش مجدد تمام شد، تفسیر مجددی از کل اطلاعات مرتبط، شامل جاذبۀ gradiometry صورت خواهد گرفت و منابع جدید آماده خواهد شد. شرکت Helium One در حال حاضر به‌دنبال کندن معدن پروژۀ Rukwa در نیمۀ دوم ۲۰۱۸ است.

بنیادهای تقاضا برای گاز هلیوم همچنان بالاست؛ زیرا خروجی قطری توسط محدودیت‌های اعمال‌شدۀ مرزی با عربستان سعودی اعمال شده است و بانک مرکزی آمریکا پیش‌بینی کرده است که این مسئله تا سال ۲۰۲۱ همین‌طور پابرجا باقی بماند. قیمت حجم‌های بزرگ مایع هلیوم و گاز هلیوم اخیراً افزایش داشته است؛ زیرا هیچ منابع متریالی جدیدی از گاز هلیوم گزارش نشده است و همین باعث افزایش اکتشافات شده است. شرکت Helium One همچنین اشاره می‌کند که دیگر پروژه‌های شناخته‌شده که در آن‌ها پتانسیل اکتشاف هلیوم به‌وسیلۀ دیگر اپراتورها وجود دارد، در مقیاس و بزرگی Rukwa نیستند. Rukwa نزدیک به ۱۰۰میلیارد متر مکعب هلیوم در خود دارد و انتظار می‌رود در کنار نیتروژن بتوان تا حجم ۱۰درصد بیشتر از حد تخمینی از آن برداشت کرد.

نیل ریتسون، مدیرعامل شرکت Solo می‌گوید: «ما از دیدن اینکه شرکت Helium One تلاش زیادی هم از نظر شرکتی و هم از نظر عملیاتی انجام می‌دهد، خرسندیم. عرضۀ عمومی احتمالی این شرکت نشان‌دهندۀ نوعی کاتالیست واقعی در پروفایل رو به افزایش توانایی آن‌ها برای تأمین مالی برنامه‌های کاری در تانزانیاست که انتظار می‌رود اواخر امسال بهره‌برداری شود.»

تام آبراهام جیمز، مدیرعامل Helium One می‌گوید: «ما مدتی است که گزینه‌های تأمین مالی درازمدت خود را بازبینی کرده‌ایم و بر عرضۀ عمومی به‌عنوان بهترین راه تأمین مالی تمرکز کرده‌ایم. ASX ثابت کرده است که یک بازار سرمایه‌ای مناسب است و موردی است که در آن تیم ما تجربیات درخور ملاحظه‌ای دارد. ما تمایل داریم از Solo برای پشتیبانی مداوم و راهنماییشان تشکر کنیم و منتظر می‌مانیم که سال پیش رو سالی موفق برای Helium One و سهام‌دارانش باشد.»

ترجمه : دایان گاز

منبع : gas world

2 دیدگاه در گاز هلیوم و اخبار تازه آن در جهان
  1. قیمت گاز هلیوم برای فروش چه قدر می باشد؟ و این که شما با چه درجه خلوصی این گاز را دارید؟

    • قیمت گاز هلیوم متاسفانه در این مدت همواره در حال نوسان می باشد. جهت اطلاع از قیمت به روز آن با واحد فروش شرکت دایان گاز تماس حاصل نمایید. گاز هلیوم با خلوص های ۵/۰ ، ۵/۵ و ۶/۰ در حال حاضر قابل تامین می باشد.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *