Gulf Cryo

Gulf Cryo برای تامین تقاضای رو به افزایش فرآورده‌های گازهای نجیب در منطقه، مراحل نهایی راه‌اندازی تسهیلات تولیدی گازهای سیلندری در شهر «دمام» عربستان سعودی را طی می‌کند.

در این کارخانه، گازهای نجیب خلوص بالا و مخلوط گازهای نجیب تولید خواهند شد که برای بهینه‌سازی فرآیند، کنترل کیفیت، ایمنی عملیاتی و سلامت کارکنان درگیر در عملیات فرآوری هیدروکربن‌ها ضروری هستند.

امروز بیش از ۵۰ پالایشگاه در خاورمیانه فعال و در حال توسعه نیز هستند. در میان این پروژه‌ها، پالایشگاه‌های «جوبایل» و «جازان» متعلق به شرکت ملی نفت عربستان سعودی یا «سعودی آرامکو» مهم‌ترین‌ها هستند.

با چنین تولیدات بالای مواد پتروشیمی در منطقه، جای تعجب ندارد که تامین‌ کننده‌های اصلی در زنجیره ارزشی که به پالایشگاه‌ها منتهی می‌گردد، در توسعه تسهیلات بومی نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند. شرکت Gulf Cryo نقشی محوری و اساسی در تامین فرآورده‌ها صنعتی، پزشکی و گازهای نجیب به کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی دارد و حلقه‌ای جدانشدنی زنجیره تامین در بسیاری از پالایشگاه‌های پتروشیمی منطقه است.

کارخانه جدید این شرکت در شهر دمام، قدم بعدی در تثبیت جایگاه آن‌ها در منطقه است. در این مورد آقای «مایک هاگِن»، مدیر عامل شرکت می‌گوید :

« ما چندین سال سابقه فعالیت در تسهیلات گازهای نجیب خلوص بالا در شهر دوبی را داریم و به تازگی تصمیم گرفتیم که در زیرساخت‌‌های خود سرمایه‌گذاری بیشتری کنیم تا پاسخگوی تقاضای روز افزون منطقه باشیم. من بسیار مفتخر هستم که تیم ما این پروژه را در بالاترین سطح ایمنی، کیفی، مالی و برنامه‌ریزی با موفقیت به پایان رساند. »

آقای «سورِش جاستو» مدیر محصول بخش گازهای نجیب و هلیوم این شرکت نیز گفت :

« در تسهیلات تولیدی-آزمایشگاهی جدید ما در شهر دمام، تکنولوژی‌های به روز جهانی به کار گرفته می‌شود و مهندسین این مجموعه با به کارگیری استانداردهای جهانی مانند ISO17025، گازهای مخلوط کالیبراسیون و گازهای فوق نجیب برای ایمنی محیطی و کنترل فرآیند تولید خواهند کرد. به این ترتیب مطمئن می‌شویم که فعالان حوزه پتروشیمی و کارخانجات صنعتی در منطقه خلیج فارس در سطح جهانی رقابت می‌کنند و استانداردهای بین‌المللی کیفیت محصولات تولیدی و ایمنی‌های محیطی را اجرا می‌کنند. »

شرکت Gulf Cryo به مدت ۶۰ سال است که به تولید و تامین گازهای صنعتی، پزشکی و نجیب صنایع مختلف در سرتاسر خاورمیانه مشغول است. این منطقه بازار اصلی این شرکت به حساب می‌آید که رشد اقتصادی بالایی خواهد داشت.

یکی از اولویت‌های این شرکت گسترش مرزهای کاری و تقویت قدرت رقابتی خود در منطقه و کشورهای مختلف آن است. آن‌ها در ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کردند که سرمایه‌گذاری خود را در کشورهای مهم خاورمیانه مانند مصر و ترکیه تجدید خواهد کرد. این تصمیم به دلیل رشد منفی سهام خریداری شده شرکت “Tyczka Air Austria GmbH” در سال ۲۰۱۴ بود که به قصد افزایش سهم بازار در صنعت گازهای هوا-مایع در کشورهای استرالیا و آلمان خریداری شده بودند.

آقای هاگِن ادامه داد :

« افزایش فروش بخشی از استراتژی‌ واضح شرکت Gulf Cryo در سرمایه‌گذاری مجدد در کشورهای کلیدی منطقه خاورمیانه است که شامل مصر و ترکیه می‌شوند. تنها در بازارهای این کشورهاست که ما می‌توانیم به عنوان یک شرکت محلی متمایز بودن خود را در ارائه خدمات و اجرای استاندارهای جهانی ایمنی و عملیاتی نشان بدهیم. »

2 دیدگاه در Gulf Cryo تولید سیلندرهای گازی راه‌اندازی خواهد کرد
  1. شرکت دایان گاز امکان تامین گاز از شرکت Gulf Cryo را دارد؟

    • بله در حال حاضر شرکت دایان گاز ارتباط کاری بسیار خوبی با شرکت Gulfcryo دارد و از این شرکت کالا وارد می نماید.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *