گاز هیدروژن

گاز هیدروژن

شرکت “Praxair” تامین گاز مورد نیاز کارخانه آمونیاک جدید و در سطح جهانی را، در شهر “تکساس” آغاز کرد

شرکت “Praxair” تامین گاز نیتروژن و  گاز هیدروژن مورد نیاز کارخانه آمونیاک “Yara Freeport LLC”، یک کارخانه جدید و در سطح جهانی در شهر “فری پورت –  تکساس” آمریکا را آغاز کرد.

این کارخانه که نتیجه سرمایه گذاری مشترک دو کمپانی بین المللی “Yara” و “BASF” است، ظرفیتی معادل ۷۵۰ هزار متریک تن در سال را دارد.

طبق توافقنامه بلند مدت، شرکت “Praxair” روزانه مقادیر ۱۷۰ میلیون فوت مکعب (استاندارد) گاز هیدروژن و ۲ هزار تن گاز نیتروژن به این کارخانه تحویل می‌دهد. شرکت “Tier One” نیز برای اضافه کردن خط تولید این دو گاز و گسترش لوله‌های گازی “Gulf Coast” به طول ۵۰ مایل (۸۰ کیلومتر) از شهر تکساس به بندر “فری پورت”، بیش از ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرد.

در این ارتباط، آقای “دان یانکوسکی”، مدیر کل برنامه‌های بین المللی گاز هیدروژن شرکت “Praxair” می‌گوید : “شرکت‌های Praxair، Yara و BASF در طول سه سال گذشته، همکاری فشرده‌ای داشتند تا این پروژه مهم به ثمر برسد. این پروژه، که با شبکه گسترده سیستم‌های پشتیبانی، لوله‌های گازی و تکنولوژی‌های نوآورانه ما، حمایت می‌شود، کارخانه آمونیاک شهر “فری پورت” را همیشه تامین خواهد کرد تا در ابعاد و کلاس جهانی، به کار خود ادامه بدهد.”

شرکت “Praxair”بیش از ۵۰ کارخانه تولیدی و ۷ خط لوله گاز هیدروژن فعال در دنیا دارد. مشتریان محصولات پالایشگاهی و شیمیایی از سرتاسر جهان، از مجموعه بی نقص گازهای صنعتی این شرکت در اندازه‌های بزرگ، گازهای کپسولی و خدمات و تکنولوژی‌های به روز این شرکت، سود می‌برند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *