یکی از موضوعات مهم  در این دوران  عجیب و شگفت پالت منیفولد انگیز برای شرکت ایتالیایی ریکوس  تولید کننده های گاز رشد کار  هوشمند  است .  به گفته  میشل پرایس  مدیر فروش  این شرکت  ”  این رویه بسیار با گذشته متفاوت است و  حتی در مواردی روند جدید با  زندگی حال حاضر ما هم تفاوت دارد”. او به گاسورلد گفت :  از نظر ما کنترل  از راه دور اشیای فیزیکی  یک مفهوم و فرایندی است که کاملا باایده  کنترل  اشیا فارغ از فاصله  انها  همخوانی و تناسب دارد”.

ریکوس با توجه به این مهم  و با همکاری   زانکانلا  در سال ۲۰۲۰ دسته پالت منیفولدهای  جدیدی با شکل و شمایل جدید را با برند خود(Gas-y) عرضه نمود که  دارای سیستم   IOT برای ردیابی   هستند  .به گفته پارایس ” هدف اصلی ما  ان است که این محصول را برای  بازار جذاب کنیم و  بدین منظور از خود سوال کردیم که  چرا یک شی صنعتی  نمی تواند نمونه ای از طراحی ، استحکام ، ایمنی و  اقتصادی هم باشد”.  در  این مرحله  ما دریافتیم که  اشکال در  بخش ردیابی ،  متخصصان   پرمشغله و دنیای طراحی است .  Gas-y و  Spuriot  به دنبال  پر کردن این خلا هستند  تا خود را با تمامی  فضاهای صنعتی گازی مختلف   هماهنگ سازند و محصولاتی را عرضه نمایند که  در انها تمامی جوانب ایمنی  مورد نیاز رعایت شده باشد و به خوبی با Industry 4.0   معیار  و تمامی مزایای مالی مربوطه هماهنگ داشته باشد “.

دسته پالت منیفولد گاز  شامل  بورد مدار چابگر (PCB) است که دارای یک سیم کارت  ، یک جی پی اسو یک ترانسدیوسر فشار است . وجود تمامی این اجزا   امکان ارسال تمامی داده ها با حداقل تلاش را فراهم می نماید.  از این گذشته  این دسته پالت منیفولد شامل یک باتری  قوی بلند مدت است که امکان ارایه خدمات بلند مدت در طول چند سال با حداقل هزینه را فراهم می کند.

پارایس  در این زمینه به گاسورلد گفت 🙁 پایش دسته سیلندرها و  مخازن ثابت  این امکان را  فراهم کرده است که  این فناوری  را بتوانیم بخشی از Industry 4.0   بدانیم که  عادات  کاربر و لجستیک را بهینه می نماید .  تمامی  این موارد با کاربردهای  سفارشی  ممکن است و  باید  تمامی  استانداردهای ایمنی در بازار رعایت شوند  که براساس انها افزایش فشار نیازمند مونیتور نمودن است ).

” این موارد  هدف این پورتال اینترنتی هستند که در ان  هر کاربر به راحتی می تواند تمامی داده ها را پیدا کند و  دسته کپسول گاز یا نقطه استفاده از ان را پایش نماید”.

 بنابراین  چوگنه باید از این فناوری در  صنعت گازهای صنعتی استفاده نمود؟  پارایس در این باره گفت :  می توان از ان  برای دستیابی به داده های دقیق در مورد میزان  پرشدن مخزن و یا دیگر تاسیسات ذخیره سازی  استفاده کرد که  برای  مدیریت  موجودی و یا پروفایل کاربر بسیار اهمیت دارد”.

” همچنین  شتاب سنج روی   PCBقادر است که سازه  دسته کپسول ها را بررسی و  از  کار براساس  میزان سرویس مورد نیاز اطمینان حاصل شود”.

” تغییرات زیادی در محتوی   مخازن  و در شرایط محیطی  و  موقعیت می تواند  دقت  و  شدت  این منابع را تست نماید . اتوماسیون  داده های مهمی  مانند مصرف گاز  یکی از  مهمترین و بزرگترین اهدافی است که به مدد این  کاربرد فراهم می شود “

دنیای بعد از پاندومی

با وجود چالش های  سال ۲۰۲۰،  ریکوساین ذهنیت قدرتمند را حفظ  میکند :  شرکت میخواهد  که این وضعیت را فرصتی برای پشتیبانی از  توسعه  محصولات جدید و  هماهنگ سازی خود با روند رو به رشد بازار ببیند “.

پارایس گفت :”  ما می دانیم که بازار صنعت همواره در حال تغییر است  و یکی از  الویت های ما  در حال حاضر باید  شناخت این  علایم  ، تفسیر انها  و کابرد انها  در  اینده باشد .  تغییر و ارتقا حاصل تطبیق خود است و  شرکت ما به این مهم واقف است “.

هدف ریکوس با توجه به اهمیت کار هوشمند  سرمایه گذاری و تمرکز روی این فناوری های جدید است . ما امیدواریم که سال جدید نقطه عطفی  برای شرکت ما   باشد زیرا  دوره ما دوره نواوری  محصول و  گسترش و بسط تجاری  است  و نباید معمولی بود . “.

 پارایس  به گاسورلد گفت : ”   از جمله  تغییرات مهم در این میان  توزیع  دسته پالت منیفولدهای  هوشمند  در حجم های بالا  است مثلا بهتر است که از محصولات در دسترسی همگان  استفاده نماییم و  الگوریتم انالیز را  بهینه کنیم تااز بهینه سازی  تدارکات   حمایت شود که  سنگ بنای  توزیع گازهای صنعتی و اساس این  کار است “.

ترجمه دایان گاز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *