استیلن

استیلن

 1. من یک سیلندر گازی هستم که گاز اشتعال‌پذیر شدیدی به اسم « استیلن » را در خودم جا دادم. در فشار بالاتر از یک بار، گاز درون من تجزیه می‌شود و بدون نیاز به منبع حرارتی، به شدت منفجر می‌شود. به همین دلیل رگولاتورهای مناسب من نباید تحت فشاری بیشتر از یک بار قرار گیرند.
 2. گاز « استیلن » رنگ ندارد و بویی شبیه به سیر دارد. از هوای معمولی کمی سبک‌تر است، به شدت اشتعال‌پذیر است و تنها اگر ۲٫۳% هوای محیط را پر کند، می‌تواند هوا را آماده انفجار کند. ترکیب هوا با این گاز انرژی کمی برای منفجر شدن لازم دارد.
 3. در داخل خودم از توده‌ای پرمنفذ (مانند اسفنج) با منفذهای پوشیده شده از «آستون» نگهداری می‌کنم که «استیلن» در آن حل شده است. به همین دلیل، بعضا به « استیلن »، « استیلن حل شده» نیز می‌گویند.
 4. تامین‌کننده استیلن شما، بازرسی قبل از پر شدن سیلندر را همانند هرگونه بازرسی قانونی دوره‌ای دیگر انجام می‌دهد تا از امن بودن و سازگاری من برای کار مطمئن شود.
 5. ثابت نگه‌داشتن حد « آستون » درون من از اهمیتی فوق‌العاده‌ای برخوردار است تا برای افرادی که من را جابجا، پر یا استفاده می‌کنند، خطری نداشته باشم. تامین‌کننده این گاز، قبل از پر کردن مجدد، وزن من را اندازه‌گیری می‌کند تا مطمئن شود که مقدار کافی « آستون » برای اضافه کردن به « استیلن » وجود داشته باشد. او، به اندازه مورد نیاز این گاز را اضافه خواهد کرد. مقدار کمی « آستون » طی استفاده معمولی از سیلندر « استیلن » از بین خواهد رفت که به دلیل نوسانات خود گاز، غیرقابل‌اجتناب است.
 6. همیشه شیر مخصوص سیلندر این گاز را متصل کنید تا از آتش‌سوزی جلوگیری شود.
 7. اگر من خیلی داغ شدم، از من فاصله بگیرید و برای چند ساعت من را با پاشیدن آب، خنک کنید. درون من دریچه آهنی فیوزی شکلی به کار رفته است (که تقریباً در دمای ۱۰۰ درجه ذوب می‌شود) که به مانند سوپاپ اطمینان کار می‌کند و در صورت بالارفتن بیش‌ازحد دما، گاز « استیلن » را آزاد می‌کند.
 8. اگر در من نشتی مشاهده کردید، تهویه هوا اطراف من را زیاد کنید و از شعله‌های باز در اطراف من استفاده نکنید. شیر سیلندر را ببندید. اگر نشتی متوقف شد، دیگر از من استفاده نکنید، من را به عنوان یک سیلندر مشکل‌دار علامت‌گذاری کنید و به تامین‌کننده خبر دهید. اگر نشتی من قطع نشد، با باز کردن پنجره‌ها و درها، جریان هوای آزاد را به اتاق وارد کنید. از فن‌های برقی استفاده نکنید و هماهنگی‌های لازم برای ارسال سیلندر به متخصصان مربوطه را انجام دهید.

ترجمه : دایان گاز

2 دیدگاه در سیلندر استیلن ، داستان زندگی خود را تعریف می کند
 1. مقدار استون مورد نیاز در سیلندر استیلن چگونه محاسبه میشود؟

  • بسته به سایز سیلندر میزان استون شارژ شده در آن متفاوت می باشد. برای مثال سیلندرهای ۴۰ لیتری که رایجترین نوع سیلندر استیلن می باشند میزان استون شارژ شده در سیلندر حدود ۱۳ کیلوگرم می باشد.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *