گاز هلیوم

براساس  اظهارات  شرکت روسی گازپروم  ،این شرکت  با افزایش  13 برابری  تولید هلیم خود از طریق  پالایشگاه فراوری  گاز آمور  ،در حال تبدیل شدن به یکی از  بازیگران اصلی  جهان در زمینه هلیم است .

گازپروم  براین باور است که پروژه  آمور GPP که  در منتهی الیه جنوب شرقی  روسیه واقع شده است  66 درصد تکمیل شده و  در نمایشگاه  سنت پترزبورگ مدعی شد که  این تاسیسات عظیم   قادر به تولید تا ۶۰ میلیون متر مکعب  هلیم در سال است .

 به گفته  الکسی میلر  ریاست  کمیته مدیریت گازپروم ،  بعد از انکه  پروژه امور  به ظرفیت کامل برسد ، گاز پروم به یکی از بازیگران اصلی  در  بازار بین المللی هلیم تبدیل می شود .

او اضافه نمود که این شرکت  ۱۳ برابر تولید هلیم خود را افزایش خواهد داد  که  حدود یک سوم تقاضای جهانی فعلی  است . نکته مهم این است که گازپروم  این موفقیت را با تعامل نزدیک به  شرکتهای صنعتی روسی بدست اورده است  که همکاری با کاماز  یک نمونه مهم ان است .

گاز چند بخشی از چایاندیسکوی استخراج می شود  و   در بلند مدت این حوزه   و میادین ان  از طریق نیروگاه  سیبری  و خط لوله ان   محصولات ارزشمنی مانند هلیم مایع را تولید خواهند کرد .

هلیم  از طریق  امور در کانتینر  به مرکز لجستیک  تحویل می شود  و وارد کانتینر یا مخازن  عایق حرارتی  نزدیک  والدیوستوک  میشود که شهری بندری نزدیک اقیانوس ارام در نزدیکی مرزهای  چین و کره شمالی است . به گفته  گازپروم  بعد از ان  هلیم  از طریق  بنادر  قلمرو  پریموری  صادر می شود.

گازپروم در کنفرانس خبری اعلام نمود که  مرکز لجستیک تعیین شده در Nadezhdinskaya PDA به بزرگترین مرکز جهانی برای ارایه خدمات مخازن  هلیم عایق حرارتی شده برای تامین هلیم مایع برای  بازار جهانی تبدیل می شود. برنامه ریزی  به گونه ای انجام شده است که این مرکز دارای ظرفیت  تا ۴۵۰۰ فعالیت فرایندی با مخازن در سال خواهد بود.   امادگی ساختاری این تاسیسات  بالای ۷۰ درصد است .

این مخازن  به وسیله کامیون های  باری   KAMAZ-5490 Neo  که از کار  مایع استفاده می کنند حمل می شوند.

تالیف: مهراد عباد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *